Wicemistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Badmintonie

W dniu 17 grudnia 2019 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Badmintonie Chłopców. Reprezentanci VIII LO wywalczyli srebrny medal. To kolejny sukces naszych uczniów. W listopadzie wywalczyli złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy. Skład drużyny: Stanisław Guździoł 1dg, Igor Klepacz 1w, Karol Pankowski 1wg. Opiekunem zespołu jest Tomasz Żurawski.

VIII LO prowadzi w punktacji XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. Uczniowie Naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach: lekkoatletyka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, pływanie, badminton, unihokej i szachy.

Klasyfikacja szkół w roku szkolnym 2019/2020 po rozegraniu 15 z 31 konkurencji (czołowa dziesiątka):
10. Zespół Szkół Ekonomicznych - 277 pkt

Sklasyfikowano 34 szkoły ponadpodstawowe.

Szachiści naszej szkoły zajęli V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim. Każda szkoła rozegrała siedem spotkań. W turnieju uczestniczyło 49 zawodników.

W dniu 29 listopada 2019 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w Badmintonie Chłopców. Reprezentanci VIII LO wywalczyli złoty medal. W meczu o 1 miejsce wygrali z Zespołem Szkół Samochodowych 3:1. Skład drużyny: Stanisław Guździoł 1dg, Igor Klepacz 1w, Maxym Marciniak 2c. Nasza drużyna zakwalifikowała się do Licealiady o Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Opiekunem zespołu jest Tomasz Żurawski.

W dniu 29 listopada 2019 roku uczennice Naszej Szkoły wywalczyły brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy w Badmintonie. W meczu o 3 miejsce wygrały z XI LO MS 3:0. Skład drużyny: Klaudia Koźmińska 1ag, Kaja Toczkiewicz 1ag, Adrianna Belzyt 1wg. Opiekunem zespołu jest Tomasz Żurawski.

Uczennice Naszej Szkoły zdobyły IV miejsce w Licealiadzie piłki ręcznej. Zespół grał w składzie: Oliwia Sudoł 1wg, Sara Szymańska 1wg, Natalia Szczepaniak 1wg, Adrianna Belzyt 1wg, Maja Knyter 1w, Kaja Toczkiewicz 1ag, Martyna Lewandowska 3w, Wiktoria Żakowska 3w, Klaudia Ollek 3w, Patrycja Pochowska 3w. Opiekunem drużyny jest Aleksandra Nowacka.

W dniu 4 listopada br. w Zespole Szkół Handlowych odbył się finał licealiady w unihokeja dziewcząt. Nasze dziewczęta wywalczyły brązowy medal w składzie: Adrianna Belzyt 1wg, Natalia Szczepaniak 1wg, Sara Szymańska 1wg, Oliwia Sudoł 1wg, Maja Knyter 1w, Kaja Toczkiewicz 1ag, Martyna Lewandowska 3w, laudia Ollek 3w, Patrycja Pochowska 3w, Wiktoria Żakowska 3w. Opiekunem zawodniczek jest Aleksandra Nowacka.

W dniu 28 października br. odbyły się zawody pływackie szkół ponadgimnazjalnych na basenie XV Liceum Mistrzostwa Sportowego w Fordonie. W rywalizacji udział brało 12 szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy. Indywidualnie brązowy medal wywalczył Marcel Jeliński 1dg na dystansie 50m stylem grzbietowym.