Bydgoska Olimpiada Młodzieży

Nasi uczniowie rywalizują w Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. W dotychczasowej rywalizacji zdobyliśmy cztery medale 2 srebrne i 2 brązowe. Młodzież godnie reprezentowała naszą szkołę w następujących konkurencjach: piłka ręczna, piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, pływanie, badminton, unihokej i szachy. W kwietniu i maju będziemy jeszcze brali udział w zawodach lekkoatletycznych. W rywalizacji uczestniczy 30 szkół średnich.

W dniu 7 marca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy w Tenisie Stołowym. Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki naszej szkoły. Maria Klepacz (1W) wywalczyła brązowy medal, a Marcelina Kamrowska (4W) zajęła IV miejsce.

Koszykarki Naszej Szkoły zdobyły brązowy medal w Mistrzostwach Bydgoszczy. Skład drużyny: Lena Uziałło, Wiktoria Wieczorek, Natalia Nowak, Izabela Bejgerowska, Zuzanna Tubisz, Maria Paliga, Jagoda Rochowiak. Trenerem zespołu jest Krzysztof Janik.

Uczennice Naszej Szkoły wywalczyły srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy w Tenisie Stołowym. Skład drużyny: Maria Klepacz, Marcelina Kamrowska. Opiekunem zespołu jest Piotr Szopiński.

Drużyna Naszej Szkoły zdobyła srebrny medal na Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce 3x3. Skład drużyny: Lena Uziałło, Wiktoria Wieczorek, Natalia Nowak, Izabela Bejgerowska. Opiekunami zespołu są Krzysztof Janik i Marcin Mojsiej.

Szachiści Naszej Szkoły zajęli III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy i awansowali do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego . Zawody rozegrano systemem szwajcarskim - każda szkoła rozegrała siedem spotkań. Zawodnicy VIII LO wygrali trzy mecze, trzy zremisowali i jeden przegrali. Mariusz Matczyński (3D) zdobył statuetkę: Najlepszy zawodnik na III szachownicy. W turnieju startowało 14 drużyn z Bydgoszczy.
8. II LO - 8 pkt (16,5)
9. Z.Sz. Mechanicznych nr 1 - 7 pkt (13,0)
10. Z.Sz. Elektronicznych - 6 pkt (13,5)

Skład drużyny:
Mariusz Matczyński (3D), Jan Bieńkowski (2D), Karol Szczerba (2D), Katarzyna Kaczyńska (1B), Parisa Woźniak (3D), Eryk Brzuchalski (3B), Mateusz Zegzuła (2D), Jan Paszek (2D).

Drużyna Naszej Szkoły zdobyła złoty medal na Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce 3x3. Skład zespołu: Natalia Nowak (klasa 1c), Kaya Kohlmeyer (klasa 1c), Emilia Wojtczak (klasa 1g), Zuzanna Tubisz (klasa 1g).

VIII LO zajęło VII miejsce w XXIX Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. Uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, badminton i szachy.

10.Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych - 455 pkt

Sklasyfikowano 34 szkoły ponadpodstawowe.

Uczniowie Naszej Szkoły w rozgrywkach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy w roku szkolnym 2012/2022 wywalczyli 5 brązowych medali. Medale wywalczyliśmy w następujących konkurencjach: piłka siatkowa dziewcząt, badminton dziewcząt, tenis stołowy dziewcząt, koszykówka (3x3) dziewcząt i koszykówka (3x3) chłopców. Na IV miejscu swoje rozgrywki zakończyliśmy w rywalizacji piłki siatkowej dziewcząt i badminton chłopców. W roku szkolnym 2021/2022 startowaliśmy w 15 konkurencjach (lekkoatletyka dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, badminton dziewcząt i chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, szachy dziewcząt i chłopców). Wywalczyliśmy 520 punktów co nam daje aktualnie 6 miejsce w klasyfikacji łącznej na 30 szkół. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze kilka konkurencji.

VIII LO wygrało rywalizację XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. Uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, pływanie, badminton, unihokej i szachy.