Głośne czytanie

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym w bibliotece szkolnej zorganizowaliśmy głośne czytanie "Małego księcia" Antoine'a de Saint Exupery'ego. W akcję włączyła się Pani Joanna Gładykowska - Rosińska - nauczyciel języka polskiego wraz z klasą 2W. Wyznaczone osoby przeczytały wybrane fragmenty utworu literackiego. Zwróciliśmy uwagę na najistotniejsze treści dotyczące miłości, przyjaźni, etc. Dlaczego wybrano akurat tę pozycję? Jest to książka nasycona przepięknymi cytatami, traktującymi o najistotniejszych w życiu wartościach. Mówiąca o pięknie uczuć, o przywiązaniu. Wbrew pozorom nie dla dzieci, lecz dla dorosłych. Dla dorosłych, którzy też byli kiedyś dziećmi, choć nie zawsze o tym pamiętają...
Słowem…Mały książę to najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawana w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Czytaj więcej!

Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/23

Czytaj więcej!

BOOKCROSSING

Czytaj więcej!

DZIEŃ UTALENTOWANEGO ÓSEMKOWICZA

Czytaj więcej!

GOŚCIE Z WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BYDGOSZCZY

Przedłużyliśmy sobie nieco Tydzień Bibliotek i zaprosiliśmy do naszej biblioteki gości z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK (10-13 maja 2022)

W dniach 10-13 maja świętowaliśmy Tydzień Bibliotek

Czytaj więcej!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ZUZANNĄ ORLIŃSKĄ

Czytaj więcej!

GRY W BIBLIOTECE

Czytaj więcej!

KONKURSY W BIBLIOTECE

Czytaj więcej!

AKCJA BOOK TRAF - DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ!

Czytaj więcej!