Wolontariat międzynarodowy

Spotkanie z Joanną Kotwicką - nauczycielem i wolontariuszką międzynarodową.

Czytaj więcej!

Regał bookcrossingowy

W przestrzeni naszej szkoły pojawił się REGAŁ BOOKCROSSINGOWY. Można z niego swobodnie zabierać książki i zostawiać własne. Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, powoduje, że są w ciągłym obiegu, zyskują drugie życie.

Czytaj więcej!

II Konkurs wiedzy o historii Bydgoszczy

23 lutego odbył się II Konkurs wiedzy o historii Bydgoszczy. Formuła konkursu przypominała popularny teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Z uwagi na tryb zdalnego nauczania uczniowie rywalizowali online.
Zwyciężył Dawid Borkowski z klasy 2w. Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ŻYWE OKŁADKI

W minionym tygodniu rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny ŻYWE OKŁADKI. Zwyciężyła Martyna Urbaniak z klasy 2b, która wykorzystała okładkę "Skandalu" Katarzyny Nowakowskiej. Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Podziękowanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

W ostatnich dniach nasze Liceum otrzymało od Prezydenta RP Andrzeja Dudy podziękowanie za współorganizację tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania.

Czytaj więcej!

Poeta i muzykant Marcin Karnowski w bibliotece Ósemki

6 października 2020 r. po raz kolejny gościliśmy w bibliotece naszej szkoły Pana Marcina Karnowskiego - poetę, prozaika, muzykanta, bibliotekarza, animatora kultury.

Czytaj więcej!

Narodowe Czytanie 2020

W poniedziałek 7 września nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem czytaliśmy "Balladynę" Juliusz Słowackiego.

Czytaj więcej!

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Wprawdzie nie możemy wybrać się do naszej biblioteki osobiście, ale uczynimy to poprzez artystyczne fotografie Ani Zelmanowskiej z 3c.

Czytaj więcej!

Rozmowy Ósemkowiczów w czasach zarazy

Drogi Ósemkowiczu, chcesz podzielić się swoimi odczuciami, obawami i nadziejami związanymi z zaistniałą sytuacją, o codzienności, w jakiej przyszło nam pozostać w domach?
Spotkajmy się on-line i porozmawiajmy. Rozmowy prowadzą nasi nauczyciele: Anna Durszewicz i Piotr Nowak.

Czytaj więcej!

Konkurs literacki „Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji”

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim „Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji”. Napiszcie w dowolnej formie o swoich odczuciach, wrażeniach, obawach i nadziejach związanych z zaistniałą sytuacją, o codzienności, w jakiej przyszło nam pozostać domach.

Czytaj więcej!