Konkurs filmowy Moviegoers 2026
W miniony czwartek odbyła się kolejna edycja konkursu filmowego `Moviegoers` dla ósmoklasistów!
Hasło przewodnie? Venom. Jak zawsze uczestnicy musieli wykazać się czujnym okiem, dobrą pamięcią do filmowych szczegółów oraz świetną znajomością języka angielskiego — nie wszystko było takie oczywiste, jak się wydaje
Było trochę główkowania, trochę zgadywania i sporo dobrej zabawy!
Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom gratulujemy!
Amerykańscy żołnierze w Ósemce :)
Wyjątkowa lekcja języka i kultury w naszej szkole!
Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole amerykańskich żołnierzy współpracujących z żołnierzami polskimi służącymi w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.
Uczniowie klasy I a oraz III w mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać rodowitych Amerykanów opowiadających o swoim życiu za oceanem. Była to doskonała okazja nie tylko do poznania ciekawostek o codzienności i zwyczajach w Stanach Zjednoczonych, ale także do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce.
Nasi uczniowie zadawali wiele interesujących pytań, a nasi goście z dużym zaangażowaniem dzielili się swoimi doświadczeniami. Równie chętnie pytali młodzież o polską kulturę i zwyczaje, co stworzyło prawdziwą przestrzeń do międzykulturowej wymiany doświadczeń.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie i mamy nadzieję na kolejne takie wizyty w przyszłości!
InstaLing - nowoczesne wsparcie w nauce języków w naszej szkole
W naszej szkole stawiamy na innowacyjne metody nauczania, dlatego z radością korzystamy z platformy InstaLing - skutecznego narzędzia wspierającego uczniów w nauce języków obcych i z radością informujemy, że nasza szkoła uzyskała certyfikat za pierwszy semestr korzystania z InstaLing.
Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z InstaLing w ramach lekcji językowych. Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do indywidualnego konta, na którym codziennie może realizować swoje sesje nauki. Wystarczy kilka minut dziennie, aby znacząco poprawić swoje umiejętności językowe!
InstaLing to darmowa aplikacja internetowa, która pomaga uczniom w systematycznym przyswajaniu słownictwa poprzez codzienne, krótkie ćwiczenia. Dzięki InstaLing uczniowie szybciej przyswajają nowe słowa, a nauczyciele mogą monitorować ich postępy. To nowoczesne, angażujące narzędzie, które motywuje do regularnej nauki.
Zachęcamy uczniów do korzystania z InstaLing i rozwijania swoich umiejętności językowych!
Znamy wyniki III edycji konkursu Medical English!
Cieszymy się niezmiernie, że w tym roku swoją wiedzę z języka angielskiego postanowiło sprawdzić ponad 200 osób!
Poziom trudności konkursu był naprawdę wysoki, a zaangażowanie i wysiłek uczestników imponujące!
Znamy laureatów I edycji konkursu "Medical English"
Do konkursu przystąpiło 117 uczniów z bydgoskich liceów.
Czytaj więcej!