Wizyta nauczycielek z Hiszpanii

Współpraca międzynarodowa

Czytaj więcej!

Znamy laureatów I edycji konkursu "Medical English"

Do konkursu przystąpiło 117 uczniów z bydgoskich liceów.

Czytaj więcej!

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2022

KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY zaprasza do udziału w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim 2022 oraz do zapoznania się z regulaminem wydarzenia.

Czytaj więcej!

IV WOJEWÓDZKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ INSPIROWANĄ TWÓRCZOŚCIĄ EDWARDA STACHURY

Jest to konkurs na autorską wypowiedź multimedialną inspirowaną dowolnym utworem Edwarda Stachury. Służy propagowaniu dorobku literackiego związanego z kujawską ziemią poety, pisarza i pieśniarza oraz inspirowaniu młodzieży do twórczego odbioru jego tekstów.

Czytaj więcej!

Premiera spektaklu „Przemiany”

W październiku 2021 roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy miała miejsce premiera nietypowego spektaklu. „Przemiany” to sztuka o dorastaniu dla młodzieży i dorosłych. Reżyser Michał Borczuch swój nowy spektakl oparł na tytułowych „Przemianach” Owidiusza, aktorskich improwizacjach oraz tekście Joanny Bednarczyk, który powstał we współpracy z młodzieżą zaangażowaną w proces twórczy.

Czytaj więcej!

Konkurs literacki „Krótka forma”

Miło nam poinformować, że Aleksandra Nazaruk i Olga Pruś z klasy II ag zostały nagrodzone w konkursie literackim "Krótka forma". Konkurs został zorganizowany przez Klub Twórczego Nauczyciela działający przy Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

Przemiany - Ogólnopolski projekt teatralny

Czytaj więcej!

I 0gólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej

Czytaj więcej!

Rok Stanisława Lema

Czytaj więcej!