TYDZIEŃ BIBLIOTEK (10-13 maja 2022)

Opublikowano: 2022-05-13 11:45

10 maja - Dzień pisarza, czyli spotkanie autorskie z Panem Zdzisławem Prussem.

W dniach 10-13 maja świętowaliśmy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji pierwszego dnia obchodów zaproszono Pana Zdzisława Prussa - poetę, satyryka, który spotkał się z klasą 3A. Pan Pruss przedstawił uczniom część swoich wierszy, a także opowiedział o swojej pracy poety, satyryka i dziennikarza radiowego.

 11 maja - Dzień lokalnego patrioty. Następnego dnia zorganizowaliśmy w bibliotece dzień lokalnego patrioty. Uczniowie brali udział w teleturnieju Joker z wiedzy o Bydgoszczy. Wszystkie pytania obejmowały zakres informacji o naszym pięknym mieście. Celem szlifowania umiejętności korzystania ze źródeł, uczniowie mogli korzystać z zasobu biblioteki szkolnej z działu "Bydgoszcz".

12 maja - Dzień ruchomej książki, czyli "mobilna wypożyczalnia". Nie przyszła góra do Mahometa? Przyszedł Mahomet do góry;) Kolejnego dnia obchodów na korytarze naszej szkoły wyszła "mobilna wypożyczalnia". Celem akcji było promowanie książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki miłej aparycji i niebywałym umiejętnościom oratorskim dziewczyn z klasy 3B, akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Spośród dwóch koszy wypełnionych książkami wróciła do biblioteki...jedna pozycja literacka.

13 maja - Dzień rozgrywek, czyli teleturniej "Gra w ciemno". W ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek rozegraliśmy teleturniej "Gra w ciemno", czyli kolejną rozgrywkę, która w formie zabawy miała na celu utrwalić uczniom wiadomości z zakresu wiedzy ogólnej. Gra była wzorowana na oryginalnym teleturnieju prowadzonym niegdyś przez Pana Krzysztofa Ibisza. Tydzień Bibliotek co prawda dobiegł końca, ale my nie zamierzamy zwalniać tempa i już mamy w głowie kolejne ciekawe inicjatywy biblioteczne...