Żegnamy młodzież z Ukrainy :)

Opublikowano: 2022-06-28 14:43, Numer artykułu: 55806 , Autor: A.Durszewicz

          W 8LO prowadzone były 2 oddziały przygotowawcze dla młodzieży z Ukrainy, grupy młodszej i starszej, razem 50 osób. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przedmiotowych i wychowawczych w języku polskim, mieli dodatkowe lekcje z języka polskiego. Młodzież z Ukrainy szybko zintegrowała się z naszym środowiskiem szkolnym i poczuła się w nim bezpiecznie. Odbyły się zajęcia integracyjne, spotkanie z księdzem z Ukrainy, zorganizowano Dzień Kariery Zawodowej, Dzień Dziecka, wycieczkę do ZOO w Myślęcinku. Wystawiono prace plastyczne jednej z uczennic. 

Naszym młodym sąsiadom z zagranicy stworzyliśmy przyjazną atmosferę, polsko-ukraińska młodzież integrowała się podczas gier i zabaw na boisku szkolnym oraz gier planszowcyh i karcianych w świetlicy szkolnej. Grupami opiekowali się pedagoszy szkolni i pracownik szkoły z Ukainy. Uczniowie mogli korzystać z zaplecza socjalnego, poczęstunku i herbaty, chętnie przychodzili do szkoły.

Na zakończenie roku szkolnego odbyło się uroczyste pożegnanie, uczniowie z Ukrainy otrzymali zaświadzenia o ukończeniu oddziału przygotowawczego, a niektórzy wyróżnieni nagrodami książkowymi. Życzymy Wam bezpiecznej i dobrze obranej dalszej drogi zyciowej...