Szachiści na III miejscu w Bydgoszczy

Opublikowano: 2022-10-16 15:45, Numer artykułu: 58408 , Autor: T.Żurawski
Szachiści Naszej Szkoły zajęli III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy i awansowali do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego . Zawody rozegrano systemem szwajcarskim - każda szkoła rozegrała siedem spotkań. Zawodnicy VIII LO wygrali trzy mecze, trzy zremisowali i jeden przegrali. Mariusz Matczyński (3D) zdobył statuetkę: Najlepszy zawodnik na III szachownicy. W turnieju startowało 14 drużyn z Bydgoszczy. Klasyfikacja końcowa (czołowa dziesiątka): 1. VI LO - 12 pkt (20,5) 2. IV LO - 10 pkt (16,0) 3. VIII LO - 9 pkt (16,5) 4. I LO - 9 pkt (15,5) 5. IX LO - 9 pkt (19,0) 6. III LO - 8 pkt (18) 7. XV LO - 8 pkt (17) 8. II LO - 8 pkt (16,5) 9. Z.Sz. Mechanicznych nr 1 - 7 pkt (13,0) 10. Z.Sz. Elektronicznych - 6 pkt (13,5) Skład drużyny: Mariusz Matczyński (3D), Jan Bieńkowski (2D), Karol Szczerba (2D), Katarzyna Kaczyńska (1B), Parisa Woźniak (3D), Eryk Brzuchalski (3B), Mateusz Zegzuła (2D), Jan Paszek (2D).