Lokalna prasa o występie drużyny VIII LO

Opublikowano: 2022-06-11 10:20, Numer artykułu: 55078 , Autor: M.Wolschlaeger

"Młodzież VIII LO im. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy odniosła duże sukcesy podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych, które odbyły się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Drużyna wygrała konkurencję strzelania z karabinka kbks. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła kadetka Sylwia Kamińska (48 pkt./50 możliwych).

Drugą lokatę w strzelaniu mężczyzn osiągnął kadet Nikodem Wrzesień (50/50), a pierwsze miejsce przegrał tylko tzw. bliższą "10" czyli decydował „krążek” na przestrzelinie.

W całych zawodach zespół VIII LO zajął czwartą pozycję. Tworzyli go: Igor Klepcza (kapitan), Jakub BujnickiKonrad WiśniewskiMarek GóźdźMaja Knyter oraz wspomniani Kamińska i Wrzesień.

- Zawody były trudne i selektywne, a niektóre konkurencje, jak bieg zespołowy na 3 km z pokonywaniem odcinków skażonych bardzo trudne.

Widowiskowy epizod ratownictwa morskiego, gdzie należało zapiąć na czas pas ratunkowy KR-70, podjąć z wody rozbitka i dopłynąć z nim do tratwy ratunkowej - mówi Krzysztof Golec, opiekun drużyny.

Warto dodać, że w zawodach startowało 15 zespołów z całego kraju. Tym bardziej warto docenić sukces młodzieży z Bydgoszczy w zawodach określanych mianem nieoficjalnych mistrzostwach Polski."  [DS]

cytat za: "Express Bydgoski" - 07.06.2022 r.  [dostęp: 11.06.2022]