Bydgoska Olimpiada Młodzieży

Trzy medale uczniów Ósemki na Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Uczniowie Naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, pływanie, badminton, unihokej i szachy.

6.XI LO – 542 pkt
Sklasyfikowano 34 szkoły ponadpodstawowe.

W dniu 3 kwietnia 2019 roku dobyły się Drużynowe biegi przełajowe w kategorii dziewcząt i chłopców w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii dziewcząt Nasza Szkoła zajęła IV miejsce. Skład drużyny: Martyna Lewandowska 2W, Vanessa Andryszak 2w, Milena Jułga 2w, Klaudia Kędzierska 3w, Marcelina Zagajewska 3w. W kategorii chłopców uplasowaliśmy się na VIII miejscu. Skład drużyny: Filip Szymański, 1w, Jakub Walukiewicz 1w, Michał Czyż 2w, Grzegorz Kamieński 2w, Macel Szal 2w, Wojciech Czyż 3w. Opiekunem zespołów jest Bogusław Duszyński.

W dniu 2 kwietnia br. odbyły się XVI Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Młodzież rywalizowała na 10 szachownicach. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Tempo gry 10 min. na zawodnika. W kategorii dziewcząt Aleksandra Kozdra (klasa 2B) zajęła II miejsce, a wśród chłopców Kacper Karabasz (klasa 2D) zajął IV lokatę.

Drużyna piłki nożnej dziewcząt zajęła IV miejsce w Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Skład drużyny: Kwasigroch Paulina 3w, Żakowska Wiktoria 2w, Zagajewska Marcelina 3w, Jurek Alicja 1b, Starszak Julia 3b, Kowal Alicja 3b, Zielińska Julia 3w, Lepczyńska Agata 3b Majewska Agnieszka 2b, klęcza od lewej: Ollek Klaudia 2w, Lewandowska Martyna 2w, Horwat Paulina 3w, Andryszak Vanessa 2w, Świerblewska Nicola 3w. Opiekunem zawodniczek jest Marek Piekarski.

Drużyna piłki nożnej dziewcząt awansowała do finału rozgrywek Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody finałowe odbędą się we wtorek 26 marca br.

W dniu 31.01.2019 na stoku w Myślęcinku odbyły się MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM. Drużynowo zakończyliśmy zawody na II miejscu! Ale to nie wszystko, gdyż indywidualnie w kategorii chłopców III miejsce zajął Dawid Taczkowski, a mistrzem Bydgoszczy został Oskar Kubrak!

Szachiści naszej szkoły zajęli V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Każda szkoła rozegrała siedem spotkań. W turnieju uczestniczyły szkoły z Bydgoszczy, Torunia, Chełmna, Świecia, Żnina i Inowrocławia.

Szachiści naszej szkoły zajęli IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Bydgoszczy. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim. Każda szkoła rozegrała siedem spotkań. W turnieju uczestniczyło 52 zawodników.

Nasze zawodniczki tydzień temu wywalczyły wicemistrzostwo Bydgoszczy. W dzisiejszych mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego wzięły udział szkoły z Brodnicy, Gąsawy, Żnina i Bydgoszczy. Mecze odbywały się na wysokim poziomie, a zawodniczki walczyły o jak najlepszy wynik dla swojej szkoły. Nasze dziewczęta zajęły IV miejsce.